O společnosti
Aktuality
3.8.08 - LETNÍ NABÍDKA

Letní nabídka zvýhodněných cen permanentních karet i jednotlivých vstupů. SLEVA 10- 20%

4.8.08 - Body wraping

Body wraping (zábal) zaváděcí cena 50 Kč SLEVA 10- 20%

Kryokomora

Procedura spočívá v pobytu v kryokomoře po dobu 1 až maximálně 2 minut při teplotě od -110°C do –160°C.
Kryoterapii lze rozdělit do dvou fází:  Vlastní ochlazování a následná fyzická zátěž.

kryokryo

Ve fázi ochlazování poklesne teplota kůže na 2 - 10°C, ale tělesná teplota se nemění). Extrémní chlad je pro tělo šok, kterému se organismus brání vylučováním tělu prospěšných látek, jako jsou kortikoidy, adrenalin, noradrenalin, u mužů testosteron a endorfiny. Kortikoidy mají protizánětlivé účinky, výhodou proto je, že si je tělo vytváří samo v potřebném množství. Význam testosteronu je zajímavý hlavně pro sportovce, má totiž vliv na růst svalové hmoty a zvýšení výkonnosti při silovém a vytrvalostním tréninku. Endorfiny působí protibolestivě, navozují pocit tělesné síly a duševní pohody.
Chlad výrazně snižuje vodivost nervových drah, s čímž souvisí pocit bezbolestnosti přetrvávající až několik hodin po kryoterapii, svaly relaxují.
Vytlačením tuku z buněk při jejich stáhnutí chladem a následujícím prokrvení se dosahují úspěchy i při úpravách celulitidy. Lze tedy říci, že pobyt v kryokomoře omlazuje a osvěžuje.
Druhou fázi tvoří fyzické cvičení, při kterém dochází až k čtyřnásobnému prokrvení periferních částí, dostavuje se bouřlivá látková výměna (vylučují se škodlivé látky, kyselina mléčná a volné radikály, které jinak způsobující poškození a stárnutí buněk).