O společnosti
Aktuality
3.8.08 - LETNÍ NABÍDKA

Letní nabídka zvýhodněných cen permanentních karet i jednotlivých vstupů. SLEVA 10- 20%

4.8.08 - Body wraping

Body wraping (zábal) zaváděcí cena 50 Kč SLEVA 10- 20%

Pilates

pilates studio pilates studio pilates studio pilates

Peak Pilates Reformer         Matwork                 MVe Chair                  Pilates studio
        (trenažery)                (podložky)            (pilatek židličky)           

 

Pilates metoda

pilatesJoseph Pilates (1880 – 1967) zveřejnil svoji originální metodu v r. 1914. Vznikla spojením východních tradičních systémů (např. jóga, tai-chi…) s řeckými a německými tělocvičnými systémy.
Během 1. světové války jako ošetřovatel vymyslel cvičení pro nepohyblivé pacienty upoutané na lůžko. Vytvořil program na posilování a protahování končetin a páteře, využil k tomu paland, pružin z postelí, poliček a židlí – později vytvořil speciální cvičební stroje – některé jsou ve studiích dodnes.

V novém provedení se tak originální cvičební stroje dostali až k nám a vy máte možnost si je nyní vyzkoušet.
Jedním z nich je Reformer a Chair

pilates
pilates

 

Metoda je zaměřena na posílení tzv. „středu“ (power house), což je základní stavební kámen pro pevné tělo a výborná prevence  problémů s páteří a klouby. Základem je cvičení na podložce, dále pak na strojích či s pomůckami. Metoda se též užívá k rehabilitaci.
Systém cviků dokonale protáhne páteř i zpevní celé vaše tělo, kontrolované dýchání zlepšuje fyziologické pochody ve vašem těle, vaše svalstvo se uvolní a mysl si odpočine při příjemné koncentraci pouze na své tělo a prováděné pohyby.

Cvičení zvyšuje pružnost, sílu, rovnováhu i kondici.

Pokud jste se dosud věnovali pouze posilování povrchových svalů především v posilovně či na „body“ lekcích, zkuste objevit nové rozměry cvičení. Posílení hlubokého stabilizačního systému je nutné k vyrovnání svalových dysbalancí vznikajících dlouhodobým jednostranným zatěžováním těla při pracovních polohách (sezení u počítače), běžných činnostech (nošení tašky stále na stejném rameni) i sportovních výkonech (např. tenis, golf). Stejně tak nadměrné posilování povrchových svalů na úkor hlubokého (např. klasické posilovací stroje) může po určitém čase vést k problémům s páteří či klouby.

Pilates techniky vám pomohou těmto problémům předcházet, po zranění vám cvičení pomůže  získat ztracenou kondici. Získané dovednosti Pilates metodiky můžete používat vždy a všude, důležitá je pravidelnost a stálé opakování. Vaše záda vám rozhodně poděkují : -)